HAVUZUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ NELERDİR?

HAVUZUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ NELERDİR?

Yüzmek insan vücudundaki hemen hemen tüm kasların çalışmasını sağlayan çok özel bir spordur. Bu nedenle pek çok rahatsızlığın tedavisi olarak uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ayrıca suyun şifalı etkisi de insan vücudu için son derece önemlidir. Özellikle denize uzak olan yerlerde ve şehirlerdeki müstakil evlerinin bahçelerinde sıklıkla yüzme havuzunun konforu tercih edilmektedir. Ancak yüzme havuzları pek çok faydanın yanında önemli riskleri de barındırmaktadır. Bu risklerin başında yüzme bilmeyen okul öncesi çocukların yaşayabileceği tehlikelerdir. Ena Güvenlik Sistemleri havuz keyfinizin kabusa dönmemesi için yüksek güvenlikli sistemleri tasarlamaktadır.

Kentlerdeki nüfus yoğunluğundaki artış kent yaşamını günden güne daha stresli ve çekilmez bir hale getirmektedir. Bu nedenle hem doğa ile baş başa kalabilmek hem de dingin bir yaşam için pek çok kişi bahçeli müstakil evleri tercih etmektedir. Bu evlerin bahçelerine yapılan havuzlar da yaşam alanlarına konforu ve eğlenceyi taşımak içine en sık başvurulan yöntemdir. Özellikle yaz döneminde tercih edilen yüzme havuzlarının kış sezonunda da kullanılan kapalı olanları da bulunmaktadır. İster açık ister kapalı olsun yüzme havuzları yüzme bilmeyenler için son derece tehlikeli mekanlardır. Bu nedenle birçok kişi havuz çevresi güvenliğini sağlayabilmek için belli önlemler almaktadır. Bu önlemlerin en etkili olanı havuz çevresini bariyerle çevirmektir. Özellikle çocukların havuza kontrolsüzce yaklaşmasını önleyen bu yönteme çocuklu aileler tarafından sıkça başvurulmaktadır. Diğer bir yöntem de havuz fileleridir. Havuzun üst kısmına gerilen file sayesinde çocukların havuza düşmeleri ve düşseler bile su yüzeyinde kalmaları sağlanmaktadır. Kamera sistemleri de havuz güvenliği için kullanılan yöntemlerden biridir. Ancak bu sistem kazaların önlenmesinde diğer ikisi kadar etkili olamamaktadır

Ena Güvenlik Sistemleri her türlü havuz ve havuz çevresi güvenlik sistemi ile ilgili size etkili çözümler sunmaktadır. Sizin ve sevdiklerinizin için güvenli ve konforlu yaşam alanları yaratmaktadır. Alanında uzman kadrosu ve köklü sektör tecrübesi ile sizlere kaliteli ve profesyonel hizmet vermektedir. Her türlü güvenlik sisteminin projelendirilmesinden kurulumuna kadar tüm aşamalarda uzman kadromuzun desteği ile yanınızdayız. Çözüm odaklı hizmetimiz sayesinde ailelerin hem havuz keyfini yaşamasını hem de yaşam alanlarındaki güvenliği sağlamaktayız.

× Canlı Sohbet