GÜVENLİ BİR EV ORTAMI HER ŞEYDEN ÖNDE GELİR

GÜVENLİ BİR EV ORTAMI HER ŞEYDEN ÖNDE GELİR

Havuz ve havuz çevresi güvenliğinde başarının en önemli kriteri kazaları olmadan önce öngörebilmek ve önlemektir. Özellikle konunun insan hayatını yakından ilgilendirmesi nedeniyle karşılaşılabilecek tüm risklere karşı önlem almak son derece önemlidir. Hayati risk bulunduran yüzme havuzları ve çevreleri için tasarlanan güvenlik sistemleri gerek kamuya açık gerekse özel havuzlarda yaygınlaşmaktadır. Öncelikli olarak çocukların güvenliği için geliştirilen havuz çevresi güvenlik sistemleri engelli bireyler ve ileri derecede yaşlılar için de önemli bir güvenlik konusudur. Ena Güvenlik Sistemleri olarak detaycı bir anlayışla hazırladığımız sistemler sizlere üst düzey güvenlik çözümleri sunmaktadır.

Çocuklarının havuzlara kontrolsüz yaklaşması tüm ebeveynlerin kâbusudur. Çocuklar kadar engelli ve ileri derecede yaşlı bireylerin de güvenli alanda tutulması gerekmektedir. Zira onlar için de aynı güvenlik riski söz konusudur. Özellikle alzheimer ve demans hastası yaşlı bireylerin kontrolsüzce havuza yaklaşmasını engellemek hayati öneme sahiptir. Bunun yanında ortopedik engelli ve tekerlekli sandalye kullanan bireylerin de havuza düşmesi sıkça yaşanan kazaların başında gelmektedir. Bu bireylerin özellikle yaz günlerinde havuzlardan yararlanması terapistler tarafından da önerilmektedir. Fakat bu aktivitelerin özel önlemler çerçevesinde yaptırılması gerekmektedir. Hareketleri büyük oranda kısıtlı olan bu bireylerin kendileri koruma kabiliyetleri son derece zayıftır. Karşılaşılacak riskleri önlemek için havuzların ve havuz kenarlarının güvenli hale getirilmesi gerekmektedir. Bu tedbirlerin başında da havuz çevresi bariyerleri ve havuz üstü filesi gelmektedir. Özellikle evlerdeki özel havuzların çevresinde oluşabilecek risklerin önlenmesi açısından elzemdir. Ena Güvenlik Sistemleri gerek çocukların gerekse yaşlı ve engelli bireylerin karşılaşabilecekleri tehlikeleri bilen ve detaycı projeler üretebilen profesyonel bir anlayışla çalışmaktadır.

Çocuklarla birlikte hareketleri kısıtlı ve dezavantajlı bireylerin yaşam alanlarını daha güvenli hale getirmek Ena Güvenlik Sistemleri olarak uzmanlık alanımızdır. Bu konuda en yeni ileri teknoloji sistemlerini ve en kaliteli malzemeleri bir araya getiren tasarımlar hazırlamaktayız. Sizlerin sevdiklerinize olan hassasiyetinizin farkındayız ve tüm riskleri sizin yerinize düşünerek çözüm üretmekteyiz. Biliyoruz ki en büyük konfor sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamaktır. Sizler için geliştirdiğimiz çözüm önerilerini incelemek için sitemizi ziyaret ederek uzman ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

× Canlı Sohbet