HAVUZ KORUMA BARİYERİ

HAVUZ KORUMA BARİYERİ

 Yüzme havuzları her ne kadar hayata konfor katan mekânlar olsa da aynı zamanda oldukça riskli alanlardır. Özellikle çocuklar ve bebeklerin kontrol dışı havuza yaklaşmalarını hiçbir ebeveyn istemez. Bu nedenle önlem alınması başta çocuklar olmak üzere tüm dezavantajlı gruplar için son derece önemlidir. Bunun için özel mülklerdeki bahçe havuzlarının güvenliği gibi çocukların topluca bulunduğu mekânlardaki havuzları da denetim altına almak gerekiyor.

Müstakil evlerin bahçesindeki havuzlar yaz aylarında hayatımıza son derece konfor katmakla birlikte evdeki çocuklar için de önemli bir risk oluşturuyor. Bunun için havuz koruma bariyeri ile bahçenizi siz ve sevdikleriniz için daha güvenli hale getirebilirsiniz.  Eviniz ve havuz arasındaki alanın denetimsiz oluşu henüz tehlike bilinci tam gelişmemiş çocukların güvenliği için büyük risk oluşturur. Bu açıdan her sorumlu anne baba bu konuda duyduğu huzursuzluğu ortadan kaldırmak için çeşitli tedbirlere başvurur. Havuz koruma bariyeri kazanın ortaya çıkmadan engellenmesi açısından son derece etkili bir çözümdür.

Havuzlu siteler, anaokulları ve oteller de riskli alanlar

Esasen çocukların havuz riski ile karşı karşıya kalmaları yalnızca müstakil evlerde olmaz. Bugün birçok sitede havuz bulunuyor ve bu havuzlar müstakil evlerde olduğundan daha fazla risk oluşturuyor. Çünkü toplu kullanım alanlarında havuzlar daha yoğun ve hareketlidir. Bu da havuz suyunun çevreye saçılmasına neden olur. Islak zemin ise kaygan hale getirmesi ile havuza yaklaşan çocuklar için düşme tehlikesi meydana getirir.  Ayrıca çocukların hareketli yapısı (koşma, zıplama vs.) nedeniyle havuz çevrelerini daha riskli hale getirir.  Havuzlu sitelerin yanında çocukların toplu halde bulunduğu anaokulları ve oteller de güvenlik konusunda riskli bölgelerdir. Zira toplu kullanım alanları olduğu için çevrelerinde sürekli bir hareketlilik ve kargaşa bulunur. Bu da çocuğun havuza yaklaşmasını ve yaşanan kazanın fark edilmesini nispeten zor hale getirir. Bu nedenle sevimli çocukların can güvenliğinin sağlanması gerekir. Bu mekânlardaki havuzların da havuz koruma bariyeri ile güvenliğinin sağlanması son derece önemlidir.  

Ena Havuz Güvenlik Sistemleri uzun yıllara dayanan tecrübesi ve yüksek kalite standartları ile hizmet veriyor. Özel ve toplu kullanım alanlarında kurulacak havuz güvenlik bariyerleri ile siz ve sevdiklerinizin can güvenliğini önemsiyor.

 

× Canlı Sohbet