HAVUZ GÜVENLİK BARİYERİ

HAVUZ GÜVENLİK BARİYERİ

Yaz aylarının bunaltıcı sıcağından bir az olsun kurtulmak ve rahatlamak için kullandığımız havuzların hayatımıza konfor kattığı bir gerçek. Ancak bu konforlu mekânının çocuklarınız için hayati risk taşıdığını da göz ardı etmemek gerekir.  Sizler sorumluluk sahibi anne babalar olarak muhtemel kazaları önlemek adına gerekli önlemleri aldığınızı düşünüyor musunuz? Çocuklarınızın havuza düşmesi riskine karşı havuz ve havuz çevresi güvenliğini sağladınız mı?

Yukardaki sorular sizin de zaman zaman uykunuzu kaçırıyorsa en kısa sürede “havuz güvenlik bariyeri” kullanmaya başlamanızı öneririz.  Şayet eviniz bahçeliyse ve bahçesinde de bir havuz varsa çocuklarınızın havuza kontrolsüz girmesini önlemek en önemli güvenlik tedbiridir. Havuz güvenlik bariyeri havuz çevresini tamamen kuşatarak güvenli bir ortam yaratır. İstenirse tek istenirse de birden fazla giriş noktası ile havuza erişimi denetimli hale getirir. Böylece çocukların denetimsiz bir şekilde havuza ulaşmasını engellenmiş olur.

Olası kazaları olmadan engellemek

Çocukların havuz kazaları için çeşitli güvenlik önlemleri almak mümkün. Bunlar havuz alarmı ya da güvenlik kamerası şeklinde sıralanabilir. Ancak bu güvenlik önlemleri etkili olmakla birlikte genel olarak kaza olduktan sonra uyarı veren sistemlerdir. Havuz güvenlik bariyeri ise kazanın olmasına en baştan engel olan çocuğun havuza denetimsiz yaklaşmasının önüne geçen bir güvenlik önlemidir. Bu açıdan bakıldığında havuz güvenlik bariyerinin kazaların önlenmesinde daha etkili olduğu açıkça söyleyebiliriz. Çocukların yanı sıra engelli bireyler için de bir emniyet unsuru olan havuz bariyerleri havuz suyunun etrafa kontrolsüz saçılmasını engelleyerek kayarak düşme ve denge bozucu zemin oluşturma riskini de ortadan kaldırır. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’nin Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu’nun (CPSC) ebeveynlere ve yetkililere tavsiyesi çocukları havuz kazalarından korumak için havuzları Havuz Güvenlik Bariyeri (Pool Fence) ile kapatılmasıdır.

Ena Havuz Güvenlik Sistemleri olarak yaşam alanlarınızı siz ve sevdikleriniz için güvenli hale getirerek yaşam kalitenize katkıda bulunur.  Yıllara dayalı tecrübemiz ve yüksek kalite standartlarımızla müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verir. Başta sevgili çocuklar olmak üzere dezavantajlı grupların karşılaşacağı riskleri büyük oranda ortadan kaldırarak güvenli mekânlar yaratır.

× Canlı Sohbet