HAVUZ BARİYERİ

HAVUZ BARİYERİ

Çocukların 0-6 yaş dönemi öğrenmeye ve keşfetmeye en açık olduğu dönemleridir. Bu dönemde sağlıklı gelişimlerinin desteklenmesi kadar onlar için güvenli bir ortam yaratılması da oldukça önemlidir. Onları tehlikelerden korumak için gerekli güvenlik tedbirlerinin almak her ebeveynin görevidir.

 0-6 yaş dönemi çocukları yaşam alanlarında hareketlerinin kısıtlanmadan öğrenme ve keşfetme çabalarının doğuracağı risklere karşı savunmasızdır. Sorumluluk sahibi her anne babanın bu riskler için önceden tedbir alması ve yaşam alanlarını çocuğa göre düzenlemesi gerekir. Bu risklerin en önemlilerinden biri havuz ve havuz çevresinde yaşanan kazalardır. Bu nedenle havuz güvenliğinin sağlanması ve miniklere uygun hale getirilmesi için gerekli önlemlerin başında havuz bariyeri ile çevrilmesi gelmektedir.

Çocukların güvenliği her şeyden önce gelir

Yaşam alanlarımız sevdiklerimizin güvenliği ve konforu göz önünde bulundurarak düzenlemek sonradan yaşanabilecek olumsuzlukları engellemek için önemlidir. Çocukların ebeveynleri yanlarında olmaksızın denetimsiz bir şekilde havuza erişmelerini engellemek için havuz bariyeri kullanılması gerekir. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu (CPSC) istatistikleri Amerika Birleşik Devletlerinde her yıl ortalama 300 çocuk kendi mülklerindeki yüzme havuzlarında boğularak yaşamlarını kaybettiğini belirtmektedir. Aynı şekilde 3000 çocuk da boğulma riskine maruz kaldıkları için acil servislere getirildiği tespit edilmiştir. Yaşanan bu olumsuzluklar karşısında yaşı ne olursa olsun evdeki çocukların havuzdan zarar görmemeleri adına ailelerin Uluslararası Çocuk Güvenliği Standartlarına uygun şekilde havuzlarını güvenli hale getirilmesi son derece önemlidir.

Havuz ve havuz çevresi güvenliği yalnızca çocuklar için gerekli bir güvenlik önlemi değildir. Evde yaşayan engelli bireyler ve ileri yaştaki alzheimer ve demans hastası bireyler için de gereklidir. Onlar da tıpkı çocuklar gibi yaşam alanlarındaki kaza ve risklere karşı savunmasızdır. Ev ortamına tartışmasız konfor imkânı olan havuzlar aynı zamanda pek çok risk barındırır. Bu özel konfordan sorunsuz yararlanmak için güvenlik tedbirlerinin alınması için Ena Havuz Güvenlik Sistemleri olarak özenle hizmet vermekteyiz.  Firmamız uzun yıllara dayalı tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışıyla sevdiklerinizin ve sizlerin güvenliği için hizmet vermekteyiz. Havuzlarda yaşanabilecek kazaların ve karşılaşılabilecek risklerin önüne geçmenin en etkili yolu havuz bariyeridir. En önemli konfor yaşam alanlarında can güvenliğinin sağlanmasıdır.

× Canlı Sohbet