HAVUZ KORKULUK FİYATLARI

HAVUZ KORKULUK FİYATLARI

Havuz korkulukları evlerde yazlıklarda ve otellerdeki havuzların çevresinde etrafında güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan malzemelerdir. Havuz korkulukları güvenliğin yanında şık görünümü ile ortama farklı bir hava kattıkları için hem estetik hem de işlevsel özelliktedir.  Havuz küpeştesi olarak da bilinen bu özellikle havuzlu mekânların vazgeçilmez sistemleridir. Ena Güvenlik Sistemleri kaliteli ve estetik havuz korkuluk üretiminin yanında uygun fiyat avantajı ile tercih edilmektedir.

 

Havuz korkuluk fiyatlarını belirleyen belli bir standart yoktur.  Yapılan çalışmanın genişliği kullanılan malzemenin kalitesi ve çokluğu fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Zaman zaman maliyetlerin düşürülmesi amacıyla ara hatlarda plastik malzemem kullanılmaktadır. Bu da kalitede düşüklüğe neden olmaktadır. Tüketicilerimizin bu konuda özellikle dikkatli olmasını tavsiye ederiz.

Havuz korkuluk fiyatlarını etkileyen faktörler;

  1. Malzeme kalitesi ve profil kalınlığı 
    2. Malzeme kullanımının yoğunluğu ve sıklığı
    3. Firma işçilik kalitesi 
    4. Yapılan işin metrajı

Bütün bu özellikler dikkate alındığında havuz korkuluğu yaptırmadan dikkat edilmesi gereken faktörleri belirtirsek;

Malzemenin kalitesi ve fiyatları tüm piyasada aynıdır. Kaliteyi düşürmeden daha ucuza mal etmek mümkün değildir. Gerek hammadde gerekse aksesuar kalitesinde yapılan oynamalarla maliyetleri kısmen düşürülse de kalite standartlarında daha fazla düşüş olacağı bilinmelidir. Örneğin alüminyum malzemenin arasında kısmen plastik malzeme kullanımı çok sık rastlanan maliyet düşürücü bir uygulamadır. Ancak düşük standartta malzeme kullanımı sonrasında malzemenin yüzeyinde çizik ve kararmalar oluşmaktadır. Ayrıca düşük kaliteli malzeme ve işçilikle maliyetler düşürülse de kısa sürede bükülme ve kırılmalara rastlanmaktadır. 

Paslanmaz malzeme kullanılarak üretilen havuz korkulukları uygulama yapılan mekânların mimari dokusu ile bütünlük oluşturarak estetik bir görünüme kavuşturmaktadır. Özellikle estetik özelliği nedeniyle en çok tercih edilen korkuluk modelleri camlı havuz korkuluklarıdır. Güvenlik açısından da uygun olan bu modelleri yükseklikleri de talebe göre ayarlanabilmektedir.  Havuz korkulukları başta çocuklar olmak üzere can güvenliği açısından önemli bir uygulamadır. Bu nedenle malzeme kullanımındaki kalite de bu ölçüde önemlidir.  Daha düşük maliyetli ürünlerde malzeme kalitesinde de düşüş olacağından ürünün dayanıklılığı ve koruma kapasitesi de o oranda etkilenecektir.

× Canlı Sohbet