HAVUZ KENARI KORKULUKLARI

HAVUZ KENARI KORKULUKLARI

Havuzlar yaz aylarının favori mekânlarıdır ve pek çok kişi tarafından tercih edilir. Özellikle aileler çocukları hafta sonları havuza götürerek ödüllendirir. Ancak havuzlu mekânların en önemli handikabı çocuklar için eğlenceli olmasının yanında can güvenliği riski taşımasıdır. Bu nedenle anne babaların gözetimi dışında havuzda oynamaları son derece sakıncalıdır. Bu sakıncayı ortadan kaldırmak için birçok güvenlik tedbirleri geliştirilmiştir. Bu tedbirlerin en etkili olanı havuz kenarı korkuluklarıdır.

Havuzların eğlenceli olduğu kadar tehlikeli ortamı her anne babanın korkulu rüyasıdır. Yaz aylarında güzel havalardan yararlanmak ve çocukların açık havada oynamasını sağlamak için en çok tercih edilen mekânlar havuzlardır. Bunun yanında yaz düğünleri için de havuz başları çok fazla tercih edilir. Çocukların düğünün eğlenceli ortamında koşup oynamaları havuza düşme riskini de arttırmaktadır. Bir anlık kargaşa ya da dalgınlıkla yaşanan kazalar istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle ister özel havuzlar isterse de toplu kullanım alanlarında olsun havuzların güvenli bir ortama kavuşturulması zorunludur. Bunun için en sık başvurulan yöntem havuz kenarı korkuluklarıdır. Böylece çocukların havuza erişimi engellenerek güvenliği sağlanmaktadır. Havuz kenarı korkuluklarının en çok tercih edilen malzemeleri de PVC-Vinly malzemeden olan saydam bariyerlerdir. Böylece havuzun yarattığı ambiyans kapatılmaz aksine şık bir hava katarak mekanın estetiği ile bir bütünlük sağlar. Ayrıca gece havuzun ışıklandırılması ile farklı ışık oyunları yaratır. Çocukların ulaşamayacağı şekilde tasarlanan kapısı ile olası kazaların önüne geçer. İstenirse tek istenirse de birden fazla kapı kullanılabilir.

 

Havuz kenarı korkuluklarında kullanılan bir diğer malzeme ise çit korkuluklardır. Bu tip korkuluklar bahçenin doğal ortamı ile daha fazla bütünlük sağlayarak farklı bir atmosfer yaratır. Ayrıca kullanılan malzemeler sağlam ve güvenlidir.  Ayrıca delikli malzemeden üretilmiş olmaları havuzun görülmesine de engel olmaz. Uzerlerinde tutunmaya müsait noktalar olmadığımdan çocukların üzerinden atlaması mümkün değildir.

Ena Havuz Güvenlik Sistemleri olarak sizlerin sevdikleriniz güvenliğini önemsiyor ve kaliteden ödün vermeyen anlayışımızla hizmet sunuyoruz. Profesyonel ekibimiz sayesinde sizlere anahtar teslimi proje hizmetinin yanında bakım onarım desteği de veriyoruz.

× Canlı Sohbet