Havuz Çevresi Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Havuz Çevresi Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Müstakil evlerde bulunan havuzlar çocuklar için her zaman potansiyel tehlike oluşturur. Çocuklarınızı bu tehlikeden, bazı önlemler alarak korumanız mümkündür. Ancak havuz çevresi güvenlik sistemleri kullanarak, siz çocuklarınızı görmeseniz bile olası tehlikeleri bertaraf etmek en kesin yoldur.

Alarmlar havuz güvenlik sistemlerinden bir tanesidir. Ancak önleyicilik ve ailelerin olası bir tehlike anında müdahalesi göz önünde bulundurulduğunda, kesin bir çözüm olmayabilir. Ancak yine de tehlikeyi haber vermesi açısından önemli bir güvenlik önlemidir diyebiliriz.

Havuz bariyerleri ise kesine yakın bir çözüm sunarlar. 120 cm boyunda olan direkler arasında monte edilen paneller ile çocukların havuz yaklaşmaları önlenmiş olunur.

Havuz üzerine serilen branda, file ya da kapak gibi malzemeler de en az bariyerler kadar önleyici bir potansiyele sahiptir.

Havuz Çevresi Güvenlik Sistemleri Alarmlar

Dilerseniz, havuz etrafındaki döşemelere ya da havuz içerisine alarm sistemi kurabilirsiniz. Piyasada satılan birçok çeşit alarm sistemlerini güvenle kullanabilirsiniz. Su altında kullanılan alarm sistemleri sonar sistemi ile çalışırlar ve daha çok, çocuğunuzun sizin gözetim altında olduğu zamanlarda işe yararlar. Bilindiği üzere kazalar, bir anlık dalgınlıklar sonucunda gerçekleştir. Çocuğunuz sizin yanınızda olsa bile bir anlık dalgınlığınız sonucunda, boğulma tehlikesi geçirebilir.

İşte bu gibi durumlarda alarmlar oldukça işe yararlar. Havuz çevresi güvenliği açısından güvenlik bariyeri üzerine monte edilebilen alarm sistemlerini de tercih edebilirsiniz. Bu alarm sistemleri daha çok, çocuğunuzun bariyer etrafına yaklaştığını size haber verecektir.

Bir diğer alarm sistemi ise havuz etrafında kullanılabilen alarm sistemleridir. Buradaki temel mantık kızılötesi ışınların, alarm sisteminde kullanılmasıdır. Anormal ve ani gerçekleşen hareketleri algılayan bu alarm sistemleri, bir şeylerin ters gittiğini sizlere haber verirler.

Aynı mantık su altında çalışan alarmlar için de geçerlidir. Ani oluşan hareketleri, dalga biçiminde algılayıp, sizleri uyarırlar. Piyasada satılan çok farklı versiyonlarını satın alabilirsiniz. Ancak en kaliteli olanlarını, yurtdışından temin edebilirsiniz.

Havuz çevresi güvenliği sağlamada belki de en etkili yöntem, önleyici sistemlerdir. Basit, ucuz ve aynı zamanda etkili olan sistemler kullanmak sizler ve çocuklarınız için iyi olacaktır. havuz üstü kapakları, fileler, brandalar ve havuz çevresine yerleştireceğiniz bariyerler ile bunu sağlamak, oldukça kolay olacaktır.

× Canlı Sohbet