YAŞLI VE ENGELLİLER İÇİN DE HAVUZ GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ

YAŞLI VE ENGELLİLER İÇİN DE HAVUZ GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ

Havuz ve havuz çevresi güvenliği konusunda gerekli önlemlerin alınması gelişen kent yaşamının en çok üzerinde durduğu konuların başında gelmektedir. Özellikle çocuklar için hayati risk taşıyan havuz ve havuz çevreleri için geliştirilen sistemler artık pek çok alanda yaygınlaşmaya başlamıştır. Esasen çocuklar dikkate alınarak geliştirilen sistemler engelli bireyler ve ileri derecede yaşlılar için de önemli bir güvenlik konusudur.

Çocukların havuzlarda karşılaşacağı tehlikeler tüm anne babaların kâbusu olmaktadır. Ancak çocuklar kadar engelli ve ileri derecede yaşlı bireyler için de aynı güvenlik riski söz konusudur. Özellikle ortopedik engelli bireylerin havuz çevresinde yaşayacakları küçük bir kaza havuza düşmelerine neden olabilmektedir. Aynı şekilde tekerlekli sandalye kullanan bir engelli bireyin ıslak zeminde kontrolü kaybederek havuz düşme riski çok büyüktür. Bu tarz kazalar özellikle oteller, turistik tesisler gibi toplu kullanım alanlarında önemle üzerinde durulması gereken risklerdir. Engelli bireylerle birlikte ileri derecede yaşlılar, alzheimer ve demans hastaları da aynı risk grubundaki bireylerdir. Bu bireylerin yaşam şartları kısıtlı olduğu için aileleri tarafından sıcak yaz günlerinde havuzlardan yaralanmaları oldukça sık rastlanan bir durumdur. Ancak gerekli güvenlik tedbirleri alınmazsa kendilerini korumada zayıf kalan bu bireyler için hayati riskler söz konusudur. Bu riskleri ortadan kaldırmak adına alınan tedbirlerin başında da havuz kenarı korkulukları gelmektedir. Özellikle bu tarz bireylerle birlikte gidilecek tatillerde havuz kenarında bariyer olan tesislerin tercih edilmesi bireylerin can güvenliği açısından son derece önemlidir.

Ena Havuz Güvenlik Sistemleri olarak çocukların olduğu kadar dezavantajlı grupların da can güvenliği için çözümler üretiyoruz. Yaşanabilecek her kazayı olmadan önce öngörmek ve olmaması için pratik çözümler üretmek üzere profesyonel bir kadro ve son teknoloji ürünleri kullanıyoruz. Siz değerli müşterilerimizin başta hayatı olmak üzere sağlığı ve huzuru bizler için çok önemli. Biliyoruz ki en büyük konfor sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamaktır. Yaşam alanlarınızda karşılaşabileceğiniz sorunları önlenmesi için getirdiğimiz çözümleri incelemek için sitemizde bulunan referanslar sayfamızı inceleyebilirsiniz.

× Canlı Sohbet