HAVUZUNUZUN NE KADAR GÜVENLİ?

HAVUZUNUZUN NE KADAR GÜVENLİ?

Özellikle yaz döneminde yetişkinler kadar çocukların da en önemli eğlence ve dinlenme mekanları havuzlardır. Bu nedenle müstakil evde oturan birçok kişi bahçesine havuz yaptırarak bu keyfi yaşam alanlarına taşımaktadır. Ancak havuzların eğlenceli olduğu kadar riskli yanları da vardır. Özellikle yüzme bilmeyen çocukların bulunduğu evlerde havuz kullanımında son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Çocukların yanlarında ebeveynleri olmadan havuza yaklaşmaları son derece sakıncalıdır. Konu hakkında ülkemizde henüz yasal düzenlemeye getirilmemiştir. Buna rağmen kamuya açık pek çok havuzlu mekanda güvenlik amacıyla havuz bariyeri kullanımı yaygınlaşmaktadır. Ena Güvenlik Sistemi uzman ekip ve ücretsiz ekspertiz desteği ile sizlere etkili çözüm önerileri sunmaktadır.
Yüzme öğrenme oranı düşük olan 0-6 yaş arası çocukların ebeveynleri olmadan havuza yaklaşmaları istenmeyen durumlar yaşanmasına neden olabilir. Bu durum özellikle havuzlu evde oturan ailelerin neredeyse kabusu olmaya devam etmektedir. Havuz kazalarına önlem olarak aileler belirli kısıtlamalar ve telkin yoluyla önlem almaya çalışsalar da yeterli değildir. Ancak havuz bariyerlerinin havuzlarda meydana gelecek kazaların önüne geçmede büyük oranda etkili olduğu görülmektedir. Özellikle okul öncesi çocukların havuza güvenliksiz bir şekilde yaklaşmalarının önüne geçerek olası kazaları önlemektedir. Havuz çevresine monte edilen ve çocukların tırmanamayacağı şeffaf bariyerler, havuz güvenliği için etkili bir çözümdür. Bariyerlerin yüksek kalitede PVC’den yapılmış olması ve cam gibi pürüzsüz bir yüzeye sahip olması nedeniyle çocukların tırmanmasına da engel olmaktadır. Ek olarak havuza girişlerde kullanılan kilit sisteminin çocukların erişimine uzak olması da güvenliği ciddi oranda arttırdığı söylenebilir. Siz de Ena Güvenlik Sistemlerinin detaycı ve kaliteli hizmeti ile tanışarak yaşam alanlarınızda yüksek güvenliğe kavuşabilirsiniz.

Havuz bariyerleri her şeyden önce can güvenliğinin sağlanması adına önerilen en etkili uygulamadır. Gerek evlerde gerek kamusal alanlarda bariyerle çevrili bir havuz çocuklar ve aileler için güvenli bir ortam yaratmaktadır. Ena Havuz Güvenlik Sistemleri olarak sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için yüksek kalite standartlarına uygun olarak hizmet vermekteyiz. Konforun ve can güvenliğinin sizler için hassasiyetinin farkındayız ve size en avantajlı çözümlerle hizmet sunmaktayız. Yıllara dayalı tecrübemiz ve uzman kadromuzla karşı karşıya kalabileceğiniz riskleri öngörerek ortadan kaldırmaktayız. Bu da bizi sektörde lider konuma taşıyarak sizlerin haklı güvenini kazanmamıza neden olmaktadır.

× Canlı Sohbet