HAVUZ GÜVENLİĞİ İÇİN EN ETKİLİ ÇÖZÜM: HAVUZ BARİYERLERİ

HAVUZ GÜVENLİĞİ İÇİN EN ETKİLİ ÇÖZÜM: HAVUZ BARİYERLERİ

Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarında hem çocukların hem de yetişkinlerin en önemli serinleme mekânlarının başında havuzlar gelmektedir. Ancak havuzlar eğlenceli olduğu kadar son derce tehlikeli mekânlardır. Özellikle 0-6 yaş arası çocuklar için gerekli tedbirler alınmazsa ciddi tehlikeler barındırmaktadır. Her şeyden önemlisi çocukların yanlarında bir yetişkin olmadan havuza erişiminin engellenmesi şarttır. Bu konu ile ilgili henüz ülkemizde bir yasal düzenleme olmamasına rağmen havuz bariyerleri her geçen gün artan bir şekilde yaygınlaşmaktadır.

Çocukların yanlarında yetişkinler olmadan havuza yaklaşmaları sorumluluk sahibi her anne baba için endişe verici bir durumdur. Gerek bir takım kısıtlamalarla gerekse telkin yoluyla çocuklar havuzdan uzak tutulmaya çalışılmaktadır. Ancak bir anlık dalgınlık çocuk için hayati tehlike ile burun buruna gelmesi demektir. Bu konuda hiçbir şey kesin çözüm olmamakla birlikte havuz bariyerlerin kazaların önlenmesinde en etkili güvenlik önlemi olduğunu söylemek mümkündür. Karşılaşılabilecek her türlü riske karşı tasarlanan havuz bariyerleri çocukların havuza ulaşımını %95 oranında engellemektedir. Havuzun çevresinin cam bir bariyerle çevrilmesi ve bu bariyerin çocukların tırmanamayacağı yükseklikte olması havuz çevresi güvenliğini önemli ölçüde sağlamaktadır. Ayrıca bu bariyerlerin cam oluşu ve yüzeylerinde çocukların tırmanabilecekleri herhangi bir eklentinin olmaması çit bariyerlere göre avantaj sağlamaktadır. Havuz girişleri otomatik kapanabilir ve kilitlenebilir oluşuyla da güvenlik konusunda etkili bir çözümdür.

İster evinizdeki özel havuz isterseniz de toplu kullanım alanlarındaki havuzu tercih edin bariyerle çevrilmiş bir havuzun hem siz hem de çocuklarınız için daha huzurlu ve güvenli bir ortamdır. Ena Havuz Güvenlik Sistemleri olarak yıllara dayalı tecrübemiz ve yüksek kalite standartlarımızla sizin ve sevdiklerinizin can güvenliği için hizmet etmekteyiz.  En büyük konforun sağlık ve can güvenliği olduğu bilinciyle hizmetlerimizde en ince detayları dahi önemsemekteyiz. Bu nedenle yaşam alanlarınızı sizin ve çocuklarınızın can güvenliğine göre düzenlemek konusunda size destek olmaktayız. İşimizin en önemli tarafı geri dönüşü olmayan kazalara karşı her zaman bir adım önde olmak olası riskleri olmadan önce öngörmektir. Çocuklarınız ile birlikte eğlenceli ve neşeli yaz günlerinin tadını doyasıya çıkarabilmeniz için Ena Havuz Güvenlik Sistemleri sizlere kalıcı çözüm önerileri sunuyor.

 

× Canlı Sohbet