Dikkat edilmesi gereken 4 madde

Dikkat edilmesi gereken 4 madde

Şeker ve Kurban Bayramı Yaklaşmakta. Dikkat edilmesi gereken 4 madde;

Özellikle bayramlarda yapılan havuz eğlenceleri yaşamı tehdit eden riskler içerebilmektedir. Eğer sizde bir eğlence katılmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken 4 madde var.

  1. Cankurtaranların İzlemesi İçin Çok Fazla Yüzücü

Bahar tatili, insanların kaldırımlardaki şeker parçaları etrafındaki karıncalar gibi yüzme havuzlarında toplandıkları bir zamandır. Bu durum halka açık havuzların o kadar çok yüzücü ile doludur ki cankurtaranlar bir seferde tek bir kişiyi birkaç saniyeden fazla izleyemez. Suda küçük bir çocuğunuz varsa, bu, havuzda bir araya gelerek veya havuz başında uzanırken, güzel bir bronzluk elde etmek için dikkatlice izlemeniz gerektiği anlamına gelir.

 

  1. Kalabalık “Derin Sonu” Olan Bir Havuz

Katılımlı bir havuz partisi sırasında, bir havuzun derin ucu iki nedenden ötürü kolayca kalabalıklaşır: hızlı bir şekilde peş peşe dalış tahtasından atlayan insanlar ve havuzun altındaki eşyaları toplayarak oyun oynayan yüzücüler. Vücudun kargaşası bir havuz partisi güvenlik tehlikesine neden olur:

 

Halka açık havuzlarda cankurtaranlar, yüzücülere derin uçlarda oyun oynamamaları ve dalmadan sonra derin uçlarda kalmalarını önleme talimatı vererek bu durumu hızla yayarlar. Parti bir konut havuzunda gerçekleşirse, bu talimatlar ev sahibine aittir. Havuzunuzun derinliklerinin kalabalıklaşmasını önlemek, morlukları, sarsıntıları ve kırık kemikleri önleyebilir.

 

  1. Havuzunuz Kullanılmadığında Güvenlik Bariyeri Yok

Halka açık bir yüzme havuzu gün boyunca kapandığında, belediye havuzun çevresini çevreleyen bir çiti kilitleyerek insanların suya girmesini önlemeye çalışır. Bununla birlikte, birçok konut yüzme havuzu sahibinin yerinde benzer bir koruma önlemi yoktur.

 

Çocuklar bir havuzda eğlenirken, doğal olarak güzel zamanların bulunduğu bölgeyi tekrar ziyaret etmek isterler ve küçük çocuklar ebeveynleri olmadan karşılaşabilecekleri tehlikeyi fark etmeden suya kendi başlarına dönmeye çalışabilirler. Küçük çocukların koruyucusu olarak, havuz partisi güvenliğinin bir kısmı, çocuklarınızın parti bittikten sonra suya girmesini engelliyor. Bunu, çıkarılabilir bir havuz çiti , havuz güvenliği kapağı veya Güvenli Havuzdan temin edilebilen havuz güvenliği ağı uygulayarak yapabilirsiniz.

 

  1. Suya Dayanıklı Olmayan Güneş Koruyucu Losyon

Kötü güneş yanığı almak geçici rahatsızlığa neden olmaktan daha fazlasını yapabilir. Zamanla, potansiyel olarak ölümcül cilt kanseri geliştirme şansını artırabilir. Çocuklarınızın bir bahar tatili havuzuna katılmalarına izin vermeden önce, onları suya dayanıklı güneşten koruduğunuzdan emin olun. Aksi takdirde, kötü bir güneş yanığı bugünün ağrısına ve gelecekte sağlık riskine neden olabilir.

Sonuç

“Bilgi güçtür” ün ünlü gözlemi, çocukları ilkbahar tatili havuzunda göz ardı edilmesi kolay olan güvenlik tehlikelerine karşı korumak söz konusu olduğunda kesinlikle doğrudur. Ebeveynler yukarıda listelenen dört havuz partisi güvenlik tehlikesinin farkında kaldıklarında, çocuklarının baharı eğlenceli bir şey yapmaktan alıkoyabilecek potansiyel olarak tehlikeli durumlardan kaçınmasına yardımcı olurlar.

× Canlı Sohbet