Çocuklarınız ile Havuzda zaman geçirmek için 5 neden

Çocuklarınız ile Havuzda zaman geçirmek için 5 neden

Ebeveynlerin çoğu iki nedenden ötürü çocuklarıyla birlikte havuzda zaman geçirir: Onları çok severler ve bir kez havuzun çevre güvenlik çiti içinde güvende olmalarına yardımcı olmak isterler. Ancak, havuz süresinin nasıl harcandığına gelince, çocuklarınızın bu konuda heyecanlanmaları için çok az neden var. İşte farklı yaşlardaki çocuklar için beş aile havuzu zamanı fikri:

 

  1. Annem ve Babamdan Yüzme Dersleri

Eğer bir havuzunuz varsa, iyi bir yüzücü olduğunuzu düşünmek için bir neden var, muhtemelen nasıl dalış yapılacağı, su basacağı ve klasik vuruşların nasıl yapılacağı hakkında dersler alan birisiniz. Öyleyse,benzersiz bir fiziksel bağlanma şeklinin tadını çıkarırken  neden çocuğunuza yüzmenin temel unsurlarını öğretmiyorsunuz ? Ayrıca bu durum çocuğunuzun havuz güvenliğini arttırmaya yardımcı olacaktır. Havuz güvenlik çitinin ötesine kendi başlarına seyahat etmeye hazır olmayabilirler , ancak yüzmeyi öğrendikçe daha güvenli hale gelirler.

  1. Batık Para Hazinesi’ni geri alın

Olağanüstü güneşli bir günde, bol miktarda bozuk parayı havuza atın. Ardından, çocuklarınız güneş çarpması suyunda parlarken paraları toplamaya çalışsın. En çok para toplayan kazanır – ya da kazanan olması gerekmez. Her iki durumda da, yeterince bozuk para yer aldığı sürece, çocuklarınız çok eğlenir ve tekrar yapmak için yalvarır.Çocuklarınız güçlü yüzücüler değilse, bu oyunu havuzun derinliklerinde oynamaktan kaçınmak en iyisidir.

  1. Köpekbalığı: Aile Dostu Havuz Sürümü

Sinematik canavar özelliklerinden hoşlanıyorsanız, muhtemelen okyanusa dönmeden önce bir insan yiyen köpekbalığını anlatan JAWS filmini gördünüz. Bil bakalım ne oldu? Bu oyunda, bu köpekbalığı sensin. Havuzda, çocuklarınızın olduğu bir duvarla paralel duvarın bir kısmında kalırsınız. Sana ne kadar yakın yüzebilirler ve onları yakalamadan önce hala duvarlarına dönebilirler mi? Eğlencenin bir kısmı, yalnızca gıdıklama seansı tarafından yutulduğunu varsayıyoruz J.

 

  1. Havuz Güvenliği 101: Havuzun Açıklanması

Bu aktivite çoğu çocuk için eğlenceli değildir, ancak onları havuza daha aşina hale getirerek çocuğunuzun güvenliğini artırabilir. Örneğin, küçük çocuklarınız ne yaptıklarını bilmeden havuzunuzun güvenlik çitlerini, suyunu ve su dönüşlerini müdahale edebilir.Onlara göre havuzun derin ucu da bir gizem olabilir. Bunun için sizin havuzu anlatmanız meraklarını sağlıklı bir şekilde engellemeye yardımcı olabilir.

  1. Havuz Basketbolu ve Voleybol

Çocuklarınız klasik sporlardan hoşlanıyor mu? Bazı oyunların özellikle basketbol ve voleybol gibi bir yüzme havuzu ortamına çevrilmesi kolaydır. Yüzen basketbol çemberleri genellikle bir esintidir; sadece ihtiyaç duymaları halinde şişirin, onları suya koyun ve ilk vuruş için topu çocuğunuza geçirin. Yüzer voleybol ağları harekete geçmek kadar kolaydır. Özellikle bu oyunlar  10 yaş ve üstü çocuklar için harikadır.

Önce Havuz Güvenliği, İkinci Süre

Yukarıdaki aktivitelerle birlikte havuzda aile vakit geçirmek, çocuklara, havuzun eğlencenin gerçekleştiği bir yer olduğunu ve küçük çocukların, ebeveynlerin olup olmadığına bakılmaksızın suya geri dönmelerine neden olabilecek bir yer olduğunu pekiştirmektedir. Bu nedenle, çocukların yalnızca suya girmelerini engelleyen bir güvenlik duvarı bariyeri olan bir aile havuzu ayarının yapılması önemlidir.

Havuzunuzu talihsiz kazalar yerine iyi anılar ile hatırlamak herşeyden önemlidir. Bunun için bize ulaşmanız yeterli olacakdır.

× Canlı Sohbet