HAVUZLARI GÜVENLİ HALE GETİRMEK EBEVEYNLERİN GÖREVİ

HAVUZLARI GÜVENLİ HALE GETİRMEK EBEVEYNLERİN GÖREVİ

Havuzlarda yaşanan kazalar ne yazık ki her yaz pek çok üzücü olayın yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle çocukların karşılaştığı bu riskler sorumluluk sahibi her anne babanın kâbusu olmaktadır.  Havuz ve havuz çevresi güvenliği ile ilgili ülkemizde henüz bir yaptırım getirilmemekle birlikte sektörde her geçen gün güvenlik artırıcı uygulamalar geliştirilmektedir.

Çocuklarımızın büyüme döneminde çevresindeki yaşamı keşfetme ve öğrenme güdüsü ile hareket etmektedir.  Ancak bu dönemlerini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için anne babaların gerekli güvenlik önlemlerini alması gerekmektedir. Havuz ve havuz çevresi güvenliği ile ilgili en etkili çözümlerin başında havuz çevresi bariyerleri gelmektedir. Bu uygulamam özellikle çocukların yanlarında yetişkinler olmadan havuza yaklaşmalarını önlemek adına son derece etkili bir çözümdür. Şeffaf ve yüksek bariyerlerle çevrili olan havuz girişi bir ya da birden fazla kapıdan kontrollü olarak yapılmaktadır. Ayrıca bariyerler çocukların giremeyeceği yükseklikte olduğu için dışarıdan herhangi bir kontrolsüz girişe müsaade etmemektedir. Havuz bariyerlerinin en kaliteli ve güvenli malzemesi şeffaf plakalardan oluşan PVC-Vinlydir. Ancak havuz çevrelerine bariyer olarak geleneksel çit malzemesi de uygulanmaktadır. Bahçenin doğal ortamı ile bir bütünlük sağlayan bu malzeme de aynı şekilde havuz çevresini tamamen kapatarak çocukların girmesini engellemektedir. Bunların yanında havuz fileleri de önemli güvenlik malzemeleri arasındadır. Kullanılmadığı zamanlarda havuzun üzerine serilerek herhangi bir kaza anında çocuğun havuz yüzeyinde kalmasını sağlamaktadır. Bir diğer güvenlik önlemi ise havuz güvenlik kamerası ve alarm sistemidir. Havuzun kullanılmadığı zamanlarda aktif hale getirilen bu sitem herhangi bir kaza anında alarm vererek yaşanan kazanın kötü sonuçlar doğurmasını engellemektedir. Ayrıca kullanılmadığı zamanlarda havuza kimin girip çıktığını denetlemek için de gerekli bir yöntemdir.

Ena Havuz Güvenlik Sistemleri olarak yıllara dayalı tecrübemiz ve profesyonel ekibimizle havuz ve havuz çevresi güvenliğiniz için ihtiyacınız olan tüm hizmetleri üstün kalite anlayışımızla vermekteyiz. Uzman ekiplerimiz tarafından yapılan inceleme ve ekspertiz uygulamalarının ardından ihtiyacınız olan tüm güvenlik uygulamalarını raporlayıp sizlere sunuyoruz. Titiz ve profesyonel bir çalışma ile yaşam alanlarınızı sizin ve sevdiklerinizin huzuru için gerekli olan güvenli hale getiriyoruz.

 

× Canlı Sohbet