Havuz Güvenliği ve Bariyerleri Hakkında

Havuz Güvenliği ve Bariyerleri Hakkında

Yüzme havuzlarında kazaları önlemek amaçlı alınması gereken güvenlik önlemleri aşağıdaki gibidir. Ülkemizde güvenlik önlemlerine ilişkin standartlar ve uygulama zorunluluğu bulunmamaktadır. Güvenlik önlemlerine ilişkin tedbirlerin havuz çevresinde uygulanmasını öneriyoruz. Tüm çocuklarımıza sağlıklı, mutlu ve kazasız yüzme keyfi diliyoruz… :

Havuz çevresine giriş sadece 1 noktadan ve yetişkinlerin açabileceği şekilde dizayn edilmiş kapı-kilit sistemleri tercih edilmelidir.
Giriş kapıları kendi kendine kapanma ve kilitleme özelliğine sahip sistemleri tercih edebilirsiniz.
Havuz derinliğini gösteren işaretler havuz çevresinde herkesin görebileceği yerlere yazılmalıdır.
Havuzun 4 ayrı kenarında bulunacak derinlik yazılarını, havuz bordürlerinin üzerine yazdırmanızı öneriyoruz.
Havuz çevresini havuz güvenlik bariyerleri ile çevirmek önemli güvenlik tedbirlerindendir.
Güvenlik bariyerlerinin yüksekliği en az 1,20 m olmalıdır.
Havuzun kullanılmadığı dönemlerde üzerinin kapatılması önemli bir güvenlik tedbiri olmasının yanında havuz suyunun çevresel kirlilik etkenlerine maruz kalmasını önlemektedir.

Yoğun çalışma tempomuzda ailelerimizle,dostlarımızla eğlenmek,spor yapmak,keyifli vakit geçirmek amacıyla evlerimizde,sitemizde bulunan havuzlarımız gerek bir anlık dalgınlığımız gerekse almadığımız önlemler sebebi ile kabusa dönüşebilir.Bu sebeble öncelikle çocuklarımız için daha güvenli hale getirmek düşerek boğulmalarını engellemek amacıyla alacağımız en güvenli önlem havuz bariyeri ile kapatılmasını sağlamaktır.

Yüksekliği 120cm dir. Gerekliliğe göre tüm havuz çevresine veya istenilen bölüme uygulanabilir.Dayanıklılığı sayesinde bariyer,direk ve tüm aparatlar darbelere,zorlu çevre koşullarına dayanıklıdır.Görsel açıdan havuz görünümü bozmamak amacıyla örgü şeklindedir.

× Canlı Sohbet