HAVUZ BARİYERLERİ

HAVUZ GÜVENLİĞİ

FİRMAMIZ; ABD’de 35 senelik deneyime sahip ve ülkenin en köklü ve saygıdeğer havuz güvenlik işletmesi olan Baby Guard Co’nun Türkiye Genel Temsilciliğini alarak,Halklar arası Güvenlik Standartlarını tanımlayan Amerikan CPSC standartlarına sahip yüzme havuzu güvenlik bariyerini ülkemize getiren saygıdeğer bir kurulustur.


Hedefimiz


Özel Yüzme Havuzların çocuklarlar için tehlikesiz hale getirilmesi için başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere gelişmiş ülkelerde kullanılan Havuz Güvenlik Bariyeri sistemini ülkemize getirip, uygulayarak çocukları muhtemel havuz kazalardan gözetmektir.FİRMAMIZ NASIL ÇALIŞIR?


Bizlere eriştiğiniz andan itibaren en süratli biçimde programa alınırsınız,uzman takım fiyatsız ekspertize ile havuz etrafını uygulama yapılacak bölgeyi inceler ve sizlere uygulama ile alakalı bilgileri aktarır.KESİNLİKLE UYGULAMADA KURULUM FİYATI ALINMAZ.

Konutlarımızda bulunan ve sıcak yaz aylarında rahatlamak, spor yapmak, hoş bir gün geçirmek için kullandığımız YÜZME HAVUZLARI doğru temkin alınmaz ise çocuklar için büyük bir tehlike kaynağıdır. U.S Consumer Product Safety Commission CPSC nin varsayımlara göre A.B.D'de gerçekleşen her sene tahmini 5 yaş ve 6 yaş olmak üzere300 çocuk kendi özel yüzme havuzlarında boğularak hayatını yitirmekte, yaklaşık ise 3000 çocuk boğulma riski sebebiyle rehabilitasyon için için sağlık kurumu acil servislerine getirilmektedir Söz Konusunu kazaların büyük bir kısmı yine istatistiklere göre havuz çevresinde bir veya birden fazla yetişkin varken alana gelmektedir.

default-istatistik-1

CPSC’nin ailelere çocukların havuzdan hasar görmemesi için yaptığı tekliflerin başında, havuz etrafının milletler arası çocuk güvenliği standartlarına uygun “Pool Fence” HAVUZ GÜVENLİK BARİYERİ ile kapatılması gelmektedir. ABD’de Florida gibi bazı büyük eyaletlerde ailelerin, bahçelerinde özel yüzme havuzu varsa, ailenin ufak çocuğunun olup, olmamasına bakılmaksızın standartlara uygun güvenlik bariyeri ile havuzlarının tehlikesiz hale getirilmesi kanunlarca lüzumlu hale getirilmiştir. Ülkemizde bu mevzuda hiçbir standart ve yaptırım olmaması çok ehemmiyetli bir yetersizliktir.

× Canlı Sohbet