Bebek güvenlik kapısı

Bebek güvenlik kapısı

Bebek Güvenlik Kapısı İle Gözünüz Arkada Kalmasın

Bebek güvenlik kapısı yeni adım atmaya başlayan bebeklerin korunması ve güvenliğini sağlamak için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Artık yeni yürümeye başlayan bebeğiniz için önlemler alma vaktiniz geldi. Çocuğunuzun yürümeye başlaması sizi mutlu edebilir hatta oldukça keyifli gelebilir. Aynı zamanda bazı ufak kazarlı veya tehlikeleri beraberinde getirmektedir. Yeni yürümeye başlayan bebekler her yeri kurcalamak ve ellerini, ayaklarını oldukça fazla kullanmak ister. Bu durumdan dolayı bazen tehlikeler ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Her yere girip çıkmak isteyen çocuğunuz için artık güvenlik önlemleri almanız gerekmektedir. Almanız gereken güvenlik önlemlerinden en önemlisi bebek güvenlik kapısıdır. Bebek güvenlik kapılarının iki çeşidi mevcuttur.

Bebek Güvenlik Kapısı Kurulumu

İlk olarak duvara monte edilen bebek güvenlik kapısı modeli bulunmaktadır. Vidalar yardımı ile direk sağlam bir yapıda olan duvara veya herhangi bir ahşap zemine monte edilebilmektedir. Bu kapılar oldukça güvenli olmasıyla beraber çok fazla tercih edilmektedir. Bu kapı modeli sayesinde bebeğinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir iş ile ilgilenirken güvende olduklarından emin olabilirsiniz.

Diğer bir seçenek olan basınca uygun emniyet kapıları bulunmaktadır. Basınca uygun emniyetli bebek kapılarının kurulumu oldukça basittir. Ancak duvara monte edilen bebek kapıları kadar dayanıklı olmayabilir. Duvarlara iz bırakmamasından dolayı kiracılar için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Ancak merdivenlerden en az bir metre uzak kalacak şekilde monte edilmelidir. Aksi takdirde istenildiği kadar korunaklı olmayabilir.

Bebek güvenlik kapısı yeni yürümeye başlayan bebek sahibi aileler için kullanılması gereken bir üründür. Dikkatli ve olması gerektiği gibi monte edildiği zaman oldukça korunaklı olmaktadır. Kapılar istediğiniz şekilde ve boyutlarda bulunmaktadır. Fakat seçtiğiniz kapının size uygun olup olmamasını kontrol etmek amacıyla kapıyı monte etmek istediğiniz alanı önceden ölçmeniz tavsiye edilmektedir. Bebek kapısını istediğiniz zaman istediğiniz gibi hareket ettirmek isterseniz daha portatif ve kullanışlı bir ürün tercih etmelisiniz. Portatif ürünlerin kullanılması basit olmasıyla beraber sökülüp takılarak tekrar kullanılabilir özelliğe sahiptir. Dikkat edilmesi gereken diğer konu ise basınçlı kapıların merdivene yakın bir yerde bulunmaması gerektiğidir. Siz iterek açılabilen kapıların bebeklerin açması mümkün olmamaktadır. Ancak bunu bir garantisi olmadığından monte edilirken dikkat edilmesi gerekmektedir.  Eğer bebek güvenlik kapısı montesini sürekli geçtiğiniz bir yere yerleştirecekseniz hareketli ve kullanışlı bir kapı tercih etmelisiniz. Sık sık girmeyeceğiniz bir yerde kalmasını istiyorsanız bir bariyer olarak duvara monte edilen güvenlik kapılarını tercih edebilirsiniz.

Keys: Bebek güvenlik kapısı kullanılması gerekli midir? Bebek güvenlik kapıları yeteri kadar korunaklı mıdır?

× Canlı Sohbet